Meist

Minu nimi on Jekaterina ja minu hobiks on airedale’i kasvatamine, näitustel osalemine. Tegelen airedaledega alates 1981.aastast. Katherina’s Land nimega esimine pesakond sündis 1991.aastal, ja sellest ajast alates on minu kasvandikud palju kordi võitnud tõu ja rühmatähtsamatel näitustel.
Ma ei oota kõigilt kutsikaomanikelt, et nad hakkavad käima näitustel, peaasi et nad saaks armastatud pereliikmeks. Mul oleks väga hea meel, kui oleks mingi tegevus koeraga (näitustel osalemine, koolitus, agility).
Kenneltöö hulka kuulub ka abi kasvatamisel, trimmisel ja abistan meeleldi kõiki, kes oma küsimustega minu poole pöörduvad ja muidugi hea meelega suhtleme omanikega ka hiljem, kui koerad on juba kasvanud.
Kutsikaid kasvatame kodus, meil ei ole mingit ehitist koerte jaoks, nad saavad väga palju olla õues. Enne müüki kindlasti anname ussivastast rohtu, teeme süstid katku, parvoviiruse vastu, paneme mikrokiibid.
Meie kutsikaid on ostetud peale Eestit veel Venemaale, Leetu, Lätti, Poolasse, Soome, Rootsi, Norra, Inglismaale.
Muidugi üksi ma ei saaks kõigega hakkama, abiks on abikaasa Valeri ja nüüd see on juba meie ühine hobi.
Tere tulemast tutvumaks meie koertega!

Robin meiega DK

Ajalugu:
Minu esimene airedale’i terjer nimega Apaš oli sündinud 14.04.1980.aastal. Tol ajal oli see tõug teenistuskoerja ALMAVÜ poolt oli nõutud OKD (dressuuri üldkursus) ning ZKS (kaitse-valve teenistus). Sellest algaski minu tegevus koertega. Apaš sai OKD II järgu ja ZKS I (kõrgema) järgu. Hiljem sattusin näitusele, kus koer hakkas saama häid tulemusi. Osalesin temaga mitmetel võistlustel, näitustel. Teiseks koeraks oli tema poeg Orkaš, kelle tõin Moskvast. Kahjuks ta ei elanud kaua, temal oli ainult OKD tulemus. Pärast Orkaši surma hakkasin mõtlema, kuidas saaks tuua emast koera välismaalt. Nägin Soome ajakirjas Inglismaalt toodud noore emase Tintara Much Enough (Nousi) pilti, kellesse armusin esimeset pilgust. Sellel ajal temal endal ei olnud kutsikaid, kuid tema õel olid selleks hetkeks ainult isased ja nii tuli meile Big Lady’s X-Temporal, esimese EKL näituse BIS Võitja ja teise EKL näituse BIS 2 tulemusega. Temal oli väga palju häid näitusetulemusi, temal oli vapustav iseloom. Kõik see oli natuke hiljem, enne seda tekkis küsimus – kuidas trimmida? Selles ja paljudes teistes küsimustes  aitas mind väga palju tuntud Soome kasvataja Pirjo Hjelm, kennel Big Lady’s. Ilma temata oleks mul palju-palju raskem midagi saavutada. Järgmisel aastal tõin Soomest 4,5 aastase emase Red Diadem’s Barbi, kes andis mitu tšempionitiitliga järglast  . Veel aasta hiljem sain loovutuslepinguga Nousi tütre Big Lady’s Dainty Enough,  ja hiljem võtsin endale tema poja esimesest pesakonnast Big Lady’s Manipulator. Nendest kahest emasest sai alguse airedalede aretus kennelis Katherina’s Land.
Klubid
Eestis on 2007.aastal asutatud Eesti Airedale’i Terjeri Tõuühing, mis püüab populariseerida tõugu ning ühendada selle tõu koerte omanikke.
Olen järgmiste klubide liige:
Eesti Kennelliit
Eesti Airedale’i Terjerite Tõuühing
National Airedale Terrier Association (GB)
Suomen Airedalenterrieriühdistys
Eesti Terjeriühing
Põhja-Eesti Koertekasvatajate Klubi
 Katherina’s Land kennelis on kasvatatud 19 rahvusvahelist tšempioni, Inglismaa, Eesti, Leedu, Läti, Valgevene, Ukraina, Poola, Rumeenia, Soome, Taani, Rootsi, Venemaa   tšempioni tiitlitega koeri, 1 Euroopa Junior võitja, 1 Maailma Junior Võitja.
 Siinkohal tahan tänada kõiki oma kutsikate omanikke, kes on endale truu sõbra leidnud just airedale’i terjeri näol, ilma nendeta ei oleks nii palju saavutusi ja elu oleks igavam.